Чим відрізняється меблі в стилі лофт?

Опубліковано mebel-Kivi на

Багато хто пам’ятає з історії часів Великої депресії, що охопила світ у 30-ті роки минулого століття. У США нестача грошових ресурсів стала причиною згортання будівельних проектів, що зумовило житлову проблему, яка залишила тисячі американських громадян без даху над головою. В умовах подібних проблем на виручку прийшло житлове освоєння покинутих фабричних будівель. Так виникло архітектурне напрямок в дизайні житлових інтер’єрів, назване стилем лофт (від англ. Loft – горище).

Основні риси стилю лофт

Сучасний дизайн в стилі лофт означає авангардне оформлення пентхаусів, стилізованих під індустріальний інтер’єр. Як виявилося, великі відкриті приміщення з високими стелями, специфічної меблями, грубою обробкою, стельовими балками і трубами створюють надзвичайний антураж. Вони стали придатними для різного використання, включаючи оформлення житлових квартир, а також створення прийомних залів, арт-центрів, ресторанів і навіть офісних зон.

стиль лофт с лестницойлофт оформление чердаканастоящий лофт
Левову частку у формуванні дизайну в стилі лофт традиційно бере на себе меблі. При створенні подібного інтер’єру використовуються різні типи меблювання, включаючи корпусні, м’які та вбудовані рішення.

Корпусні

Стиль лофт тяжіє до дорогих натуральних матеріалів, хоча не виключається залучення пластику, скла і металу. Основна корпусні меблі, до числа якої відносяться гарнітури, стінки, столи, комоди, виконується виключно з масиву дерева. Використання ДСП і МДФ в виготовленні таких меблів буде недоречним. Рекомендується вибирати компактні вироби лаконічного дизайну, здатні створювати характерні для стилю лофт функціональні острівці.

М’яка

М’які меблі традиційно представлена ​​диванами і кріслами. Ці важливі предмети інтер’єру відмінно вписуються в стиль лофт. Найчастіше оббивкою виступає натуральна шкіра або якісний шкірозамінник. Альтернативою можуть стати високоякісні текстильні оббивки. Забарвлення допускається як лаконічна одноколірна, так і помітна, з яскравими контрастами. Диван для даного інтер’єру повинен бути габаритним і функціональним. В ідеалі це дорога масивні меблі, здатна стати центром зони вітальні.

Вбудована

Вбудовані шафи, комоди і ніші цілком доречно використовувати при облаштуванні інтер’єру в стилі лофт. Головне, щоб фасад відповідав загальному антуражу. Декор повинен бути як мінімум стриманим, в ідеалі – злегка грубуватим, вінтажним. Добре виглядатимуть масивні чавунні ручки, груба кріпильна фурнітура. Такі меблі повинна більше нагадувати шафи і ящики для зберігання інструментів, ніж звичні «домашні» вироби.

Матеріали для меблів

При виборі меблів для приміщення в стилі лофт слід пам’ятати 3 постулату такого інтер’єру – комфорт, відкритість і креативність. Як вже було сказано, при виготовленні такого меблювання переважають натуральні матеріали, що створюють монолітні і довговічні предмети побуту.
лофт хай текДобрими ідеями стануть:

  • важкі металеві столики і відкриті ковані вішалки, відмінно гармоніюють з грубої цегляною кладкою;
  • масивні кутові дивани, оббиті дорогою натуральною шкірою, що займають центральне місце в інтер’єрі лофт стилю;
  • лаконічна дерев’яні меблі, що має штучно зістарений фасад, що створює певні зони всередині суцільного житлового приміщення.

Крім натурального дерева, металу і шкіри використовуються також скляні та пластикові елементи, що дозволяють зробити меблі в стилі лофт.

Зонування в стилі лофт

Зазвичай квартира в стилі лофт не має перегородок, що створюють окремі кімнати. Передпокій, вітальня, спальня і кухня розділені зонально.

стиль лофт зеленьЦентром вітальні є диван, який має шкіряну або дорогу оксамитову оббивку, а також розташований навпроти домашній кінотеатр.

лофт с каминомКухонна зона нагадує їдальню 30-х. Мінімум елементів, старовинний декор, масивна стільниця, високі стільці, промислові навісні витяжки.
Металеве ліжко з кованої спинкою і кілька бічних комодів створюють зону спальні, яка іноді огороджується стеклоблоком від основної житлової зони квартири.

Категорії: Uncategorized