Створення меблів з піддонів – це актуально, легко і вигідно

Опубліковано mebel-Kivi на

Створюючи атмосферу комфорту житлової обителі більшість людей готові вкладати чималі кошти, особливо це стосується значних витрат на меблювання приміщень. Однак ми часто забуваємо, що будь-який дорогий проект завжди можна здійснити більш простим способом.

полочки из поддоновЦілком реально обійтися елементарними підручними засобами, включаючи ті ж дерев’яні палети. Хорошим варіантом, як уберегти гаманець від зайвих витрат, стане модна нині меблі з піддонів. Представляємо вашій увазі майстер клас по створенню подібної меблювання.

Переваги меблів з піддонів

Меблі на основі піддонів – це не просто можливість «зробити недорого». Подібні рішення стали самостійної нішею, адже тепер вони продаються навіть в магазинах під відповідною рубрикою.

Серед переваг меблів на основі піддонів, зробленої своїми руками, можна виділити:

 • дешевизна;
 • натуральність;
 • мобільність;
 • неординарність.

Палети зазвичай залишаються після купленої раніше тари. Фактично, це безкоштовний матеріал, причому матеріал якісний і екологічний, адже палети завжди робляться з натурального дерева (сосна, дуб, липа).

Які предмети меблів можна зробити з піддонів?

Найчастіше подібний матеріал використовують для створення найпростіших конструкцій, на зразок садового стільчика або столика на дачу. Однак палети – набагато більш перспективний предмет, ніж це може здатися на перший погляд. Ідеї ​​можна подивитися на цій дошці.

При належній вправності, можна створити цілий меблевий комплект, об’єднаний єдиним стилем, здатний прикрасити інтер’єр всередині будинку і викликати певну заздрість у відвідувачів.

Серед предметів меблів, що створюються за допомогою піддонів, виступають кухонні столи, журнальні столики, підставки, полички. Облаштування дачної ділянки включає створення лавок, огорож, гойдалок. У числі більш складних конструкцій для домашнього розміщення – ліжка, крісла, дивани.

диванчик из полет

столик из поддоновДалі слід покрокова інструкція по створенню меблів з піддонів на прикладі крісла. В інтернеті повно докладних креслень, тому в даному огляді ми лише коротко пройдемося по кожному пункту.

Підготовка

Для створення меблів подібне до крісла буде досить 2-х стандартних піддонів, або навіть 1 довгого. Припустимо, основний матеріал для створення крісла у нас є. Тепер слід визначитися з інструментарієм. Крім шкурки і шліфувальної машинки нам знадобляться:

 • дриль;
 • молоток;
 • електролобзик;
 • шурупи, шуруповерт, викрутка;
 • кисть, валик;
 • фарба, лак, грунтовка;
 • дві подушки.

Потрібно первинна обробка, що включає чистку палет і ошкурювання поверхонь. Найкраще буде промити заготівлі гарячою мильною водою. Далі слід видалити всі задирки наждачним папером або шліфувальною машинкою. Можна приступати до виготовлення крісла.

Створення сидіння, спинки і підлокітників

Крісло – це меблі, що складається з 3-х конструктивних частин – спинки, сидіння і підлокітників. Піддони зазвичай мають подвійну конструкцію. Це нам підходить, оскільки з однієї довгої палети можна отримати все 3 елемента, необхідні для створення крісла. Слід розрізати її навпіл, уздовж серединної дошки. Потім кожну з отриманих 2-х частин розрізаємо ще надвоє. У підсумку маємо 4 елементи – 2 підлокітника, спинку і сидіння.

Кріплення спинки під кутом до сидіння

Саме час створити основу нашого крісла. Будь-яка призначена для сидіння меблі повинна мати надійний стик між спинкою і сидінням. Слід вибрати з 4-х отриманих частин розрізаного піддону одну підходящу на роль спинки, і іншу – під сидіння. За допомогою лобзика робимо пази в задній частині сидіння так, щоб туди щільно входили краю спинки. За допомогою шуруповерта надійно закріплюємо елементи конструкції.

Монтаж підлокітників

Після з’єднання спинки і сидіння слід встановити 2 бічні секції, які будуть виконувати функцію підлокітників. Це головний тримає стержень конструкції, тому важливо подбати про надійність кріплення. Тут також краще використовувати цвяхи і шурупи.

Фарбування

Якщо планується використовувати крісло в вуличних умовах, слід неодмінно пройтися по його поверхні ґрунтовкою, а зверху лаком. Для суто домашнього використання такі меблі з піддонів буде досить просто пофарбувати в потрібний інтер’єру колір.

Оббивка

Крісло – це, перш за все, м’які меблі, що забезпечує комфорт і зручність. В якості оббивки будемо використовувати 2 поролонові подушки, приготовані заздалегідь. Одна кріпиться до спинки, інша – до сидіння. Ось так просто і недорого реалізується ідея створення меблювання на основі піддонів за прикладом невеликого крісла, яке добре впишеться в стиль мінімалізм або лофт.


За матеріалами Дивани для Нірвани

Категорії: Uncategorized